KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177416
nr 1417 7416
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Stilleben med äpplen. Signerad, daterad -90. Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 40x49 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:12:18
900 kr
Caroline Grinda Christensen
Läs mer om Caroline Grinda Christensen